"Zamawianie książek na wydziały" - rozszerzenie grupy osób uprawnionych do korzystania z usługi

Od 1 marca 2023 r. Biblioteka UG rozszerza grupę osób uprawnionych do korzystania z usługi „Zamawianie książek na wydziały”. Usługa jest  skierowana do pracowników, doktorantów i studentów UG posiadających aktywne konto biblioteczne, nieobciążone zaległościami.

W ramach tej usługi użytkownicy związani z UG mogą zamawiać książki z księgozbioru dostępnego do wypożyczania zarówno z Biblioteki Głównej, jak i bibliotek specjalistycznych (za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni). 

Zamówione książki  można odebrać w wybranej przez siebie bibliotece, jednak nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia. Wyjątek stanowią zamówienia na książki znajdujące się w Bibliotece Ekonomicznej w Sopocie i Bibliotece Historii Kultury w Gdańsku, które będą realizowane dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek. Zamówione książki będzie można zwracać w dowolnej bibliotece.

Zapraszamy do korzystania z tej usługi.

Szczegółowe informacje dotyczące usługi:

1. Z usługi „Zamawianie książek na wydziały” może skorzystać każdy użytkownik związany z Uniwersytetem Gdańskim (pracownik, doktorant, student), który ma aktywne konto biblioteczne, bez zaległości wobec Biblioteki.

2. Formularz zamówienia należy wysłać na adres: zamowksiazke@ug.edu.pl

3. Zamawiać można wyłącznie księgozbiór dostępny do wypożyczenia z Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni.

4. Po skompletowaniu zamówienia książki zostaną wypożyczone na konto biblioteczne zamawiającego, a Czytelnik otrzyma informację o możliwości ich odbioru w wybranej przez siebie bibliotece.

5. Książki będą gotowe do odbioru nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia.

6. Książki zamówione do i z Bibliotek Ekonomicznej i Biblioteki Historii Kultury będą dostarczane 2 razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek). Ich odbiór będzie możliwy po godzinie 14.00.

7. Zamawiane książki można zwrócić do każdej Biblioteki UG.

8. Wszelkie pytania dotyczące usługi prosimy kierować na adres: bug@ug.edu.pl lub zamowksiazke@ug.edu.pl

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 28. luty 2023 - 14:59; osoba wprowadzająca: Magdalena Ćwieląg Ostatnia zmiana: środa, 1. Marzec 2023 - 08:27; osoba wprowadzająca: Magdalena Ćwieląg