Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Osoby z niepełnosprawnościami nie różnią się od innych, mają takie same potrzeby, pragnienia, aspiracje, wrażliwość, a także wewnętrzną siłę do kierowania swoim życiem. Dla osoby z niepełnosprawnością praca jest szansą na realizację działań o charakterze zawodowym i społecznym. Praca daje nam korzyści materialne, dzięki czemu możemy opłacać rachunki i robić zakupy, daje poczucie niezależności finansowej. Dzięki temu, że pracujemy, stale podnosimy swoją wiedzę, rozwijamy się. Praca to również ludzie. Na co dzień spotykamy się z naszymi współpracownikami, spędzamy razem dużo czasu, niejednokrotnie spotykamy się również nieformalnie poza miejscem pracy. W związku z tym nierzadko w miejscu pracy rodzą się prawdziwe przyjaźnie, które trwają latami.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych postanowiły zorganizować cykl giełd pracy dla osób z niepełnosprawnościami w największych miastach Polski. Poszukiwanie wymarzonej pracy, a z drugiej strony wyszukanie odpowiedniego kandydata na wolne stanowisko pracy, to niełatwy i często czasochłonny proces. W tym celu najczęściej wykorzystywany jest Internet. Można znaleźć tam różne oferty pracy oraz w łatwy i szybki sposób zgłosić swoją kandydaturę. Giełda Pracy to doskonała okazja do poznania aktualnych ofert pracy w przedsiębiorstwach działających w różnorodnych branżach. Wielką zaletą giełdy jest możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy, praktyki lub stażu z pracodawcami w warunkach mniej formalnych niż podczas standardowej rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkania tego typu pozwalają również na wzajemne przedstawienie potrzeb i oczekiwań dwóch stron.
Giełda pracy w Gdańsku jest pod patronatem dziekana WPiA dr. hab. Wojciecha Zalewskiego, prof. UG i odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w godzinach 10.00-14.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przy ulicy Bażyńskiego 6 w Gdańsku.
Na giełdę organizatorzy zachęcają zabrać kilka egzemplarzy CV.
Projekt „Katalizator Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych" dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ"