Relacja z Dyplomatorium JAZZiennego

W dniu 22 listopada 2023 r. na naszym Wydziale odbyło się Dyplomatorium JAZZienne dla Absolwentów pięciu kierunków: administracji, criminology and criminal justice, kryminologii, podatków i doradztwa podatkowego oraz prawa w administracji i gospodarce.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu orszaku złożonego z członków Rady Wydziału Prawa i Administracji UG, promotorów prac magisterskich i licencjackich Absolwentów, Dziekana Wydziału Prawa i Administracji dra hab. Wojciecha Zalewskiego prof. UG wraz z Prodziekanami oraz gościa honorowego – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anny Jurkowskiej-Zeidler, prof. UG. Ceremonialne wejście do auli odbywało się przy akompaniamencie Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.  

Po zajęciu miejsc przez członków orszaku odśpiewany został Hymn Państwowy. Następnie głos zabrał gospodarz wydarzenia – Dziekan Wydziału dr hab. Wojciech Zalewski prof. UG, który powitał przybyłych na Dyplomatorium Absolwentów, towarzyszących im w tym szczególnym dniu członków rodzin oraz znajomych, a także wszystkich pozostałych gości i pracowników.

W wygłoszonym tego dnia przemówieniu Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG podzieliła się z Absolwentami swoimi spostrzeżeniami, które bez wątpienia potraktować można w kategorii drogowskazów na dalszą drogę życiową – rozwoju osobistego i zawodowego. Pani Prorektor zwróciła uwagę na potrzebę wyznaczania sobie ambitnych i odważnych celów, przyjęcia postawy otwartości i ciekawości świata, które stanowią fundament stałego rozwoju oraz zachowania równowagi między życiem zawodowym i osobistym.

Następnie przyszedł czas na wystąpienie Dziekana WPiA UG dra hab. Wojciecha Zalewskiego, prof. UG. Rozpoczęło się ono od słów uznania skierowanych do Absolwentów oraz podziękowania za ich zaangażowanie w bieżącą działalność Wydziału i jego promocję. Jak podkreślił Pan Dziekan, jedynie dzięki wspólnej pracy całej Społeczności Akademickiej możliwe jest utrzymanie wysokiej pozycji naszego Wydziału we wszystkich znaczących rankingach, a także kategorii „A”, którą Wydział otrzymał w ostatniej ewaluacji. Niezaprzeczalne jest, że studenci mają istotny udział w kreowaniu pozytywnego wizerunku naszego Wydziału. Poprzez działalność w kołach naukowych, niesienie pomocy w ramach Studenckiej Poradni Prawnej, uczestnictwo w akcjach organizowanych przez wolontariuszy, Studenci potrafią dotrzeć do szerokiego grona osób. Pan Dziekan wyraził nadzieję na dalszą współpracę z Absolwentami, którą umożliwia prężnie działające Stowarzyszenie Absolwentów UG. Ponadto Pan Dziekan przypomniał o bogatej ofercie edukacyjnej, z której mogą skorzystać Absolwenci wyrażający chęć dalszego zdobywania wiedzy.

Poruszenie wśród Absolwentów oraz ich bliskich wywołał moment wręczania pamiątkowych dyplomów, oraz symboliczne przełożenie chwostu z prawej strony na lewą – co jest symbolem ukończenia studiów wyższych. W imieniu wszystkich Absolwentów głos zabrała Pani Mgr Natalia Kopczyńska-absolwentka kierunku kryminologia, która uzyskała najwyższą średnią podczas studiów spośród uhonorowanych tego dnia Absolwentów. Jej przemówienie spotkało się z entuzjastycznym odbiorem, którego przypieczętowaniem były gromkie oklaski.  

Odpowiedzialność za sprawny i profesjonalny przebieg Dyplomatorium spoczywała na konferansjerze uroczystości. Występujący w tej roli dr Marcin Michalak udowodnił, że można wykroczyć poza przyjęte standardy i sprawić, że wypowiedzi prowadzącego będą stanowiły ubogacenie wydarzenia. Kunszt krasomówczy Pana Doktora oraz umiejętność przekazania w ciekawy sposób informacji na temat korzeni jazzu, jego różnych odmian oraz kultur, z którymi jest związany, zostały przez wszystkich docenione.

Zgodnie z założeniami organizatorów całe wydarzenie miało być utrzymane w klimacie jazzowo – jesiennym i te aspekty miały zostać nie tylko zaakcentowane podczas Dyplomatorium, ale musiały z pełną mocą wybrzmieć. Dlatego wydarzenie zwieńczył występ Gdańskiej Orkiestry Akademickiej. Dzięki nim wizja JAZZiennego Dyplomatorium stała się rzeczywistością. Zauważyć można było, że jazzowa wersja “Ain’t No Mountain High Enough” wpisała się w gusty wszystkich zgromadzonych w auli, a z każdym kolejnym utworem publiczność coraz bardziej ulegała urokowi jazzu. Najlepszym potwierdzeniem zadowolenia odbiorców muzycznych popisów było oczekiwanie „bisu”. Orkiestra dała się przekonać do wykonania dodatkowego utworu-uczta dla ducha została przedłużona.

Na zakończenie Dyplomatorium zostało wykonane wspólne zdjęcie. Efekty całej sesji zdjęciowej można zobaczyć poniżej.

Nie byłoby tego wydarzenia gdyby nie zgrany zespół pod batutą trzech niezawodnych Pań: Joanny Marszałek (Katedra Praw Człowieka i Prawa Własności Intelektualnej), Agnieszki Puchalskiej (Kierownik Biura Dziekana) oraz Katarzyny Rynkowskiej (Kierownik Dziekanatów). 

 

Poza wspomnianym już i niezastąpionym Marcinie Michalaku w roli konferansjera, w organizację Wydarzenia zaangażowani byli także: Joanna Kiraga (Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska), Dawid Rogoziński (Katedra Prawa Cywilnego), Karol Ważny (Katedra Prawa Administracyjnego) oraz Iwona Grygiel, Elżbieta Słomska, Mirosława Maciejewska i Sławomir Dajkowski.
 


 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 29. Listopad 2023 - 13:17; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 29. Listopad 2023 - 13:42; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski