Podatki i doradztwo podatkowe
WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI
KIERUNEK PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE
STUDIA NIESTACJONARNE I i II STOPNIA
1. Student Wydziału Prawa i Administracji UG na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe zobowiązany jest do odbycia praktyki zawodowej w wymiarze zgodnym z planem studiów , tj.16 godzin realizowanych w okresie 2 dni.
2. Studenckie praktyki zawodowe mają charakter obligatoryjny, a ich realizacja jest warunkiem zaliczenia IV semestru studiów I stopnia i II semestru studiów II stopnia.
3. Formy i harmonogram praktyk ustala Dziekan Wydziału. Terminy realizacji praktyk nie mogą kolidować z innymi zajęciami wynikającymi z planu studiów.
4. Praktyka odbywana jest na podstawie porozumień zawieranych pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a instytucją przyjmującą studenta, tj. organizatorem praktyki (nie dotyczy praktyk zorganizowanych indywidualnie). Osobą reprezentującą UG w wyżej wymienionych porozumieniach jest Rektor UG.
5. Praktyka powinna odpowiadać programowi praktyk studiów na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe.
6. Wszyscy studenci skierowani na praktyki podlegają ubezpieczeniu ze strony Uczelni od następstw nieszczęśliwych wypadków, w okresie realizacji praktyki (nie dotyczy praktyk zorganizowanych indywidualnie).
7. Warunkiem zaliczenia praktyki jest złożenie przez studenta karty praktyk ( do końca sesji poprawkowej), opisującego przebieg praktyki i realizowane zadania. Praktyka powinna być potwierdzona przez bezpośredniego przełożonego nadzorującego praktykę ze strony organizatora.
8. Wydział uznaje również praktyki zorganizowane indywidualnie, które są zgodne z programem praktyk na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe.
Student organizujący praktykę indywidualnie, po odbyciu praktyki składa do Dziekana kartę praktyk lub wniosek o uznanie praktyki ze stosownymi zaświadczeniami