X KN Międzynarodowego Prawa Humanitarnego | Wydział Prawa i Administracji

Wydziałem Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej

mają zaszczyt zaprosić na

XII Konferencję Naukową Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

„70. Rocznica Konwencji Genewskich”

która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku

na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

W dniu 12 sierpnia 2019 roku mija siedemdziesiąta rocznica podpisania Konwencji Genewskich o Ochronie Ofiar Wojny, które nadały nowy wymiar obowiązującemu dotąd międzynarodowemu prawu humanitarnemu. Rocznicy tej towarzyszy pytanie o rolę tych instrumentów prawa międzynarodowego w historii konfliktów zbrojnych. Pytanie to odgrywa szczególną rolę na tle współczesnych kryzysów humanitarnych, naznaczonych działaniami podmiotów, które naruszają normy zakodowane w przyjętych siedemdziesiąt lat temu konwencjach. Mając na uwadze znaczenie tego wyzwania dla społeczności międzynarodowej organizatorzy konferencji zapraszają Państwa do podjęcia debaty, której kierunek wyznacza zagadnienie ochrony ofiar konfliktów zbrojnych, rozpatrywane w kontekście postanowień Konwencji Genewskich z 12 sierpnia 1949 roku oraz rozwijających je Protokołów Dodatkowych I i II z 1977 roku.

Osoby zainteresowane wystąpieniem podczas konferencji zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów do dnia 10 maja 2019 roku na adres poczty elektronicznej konferencja.mph@gmail.com. Nasze zaproszenie kierujemy zarówno do teoretyków jak i praktyków, zajmujących się stosowaniem przepisów prawa humanitarnego. Udział w XII Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego jest bezpłatny.

Termin przyjmowania zgłoszeń referatów:

10 maja 2019 roku

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

konferencja.mph@gmail.com

Formularz uczestnictwa