X KN Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

XIV KN Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

we współpracy z

Wydziałem Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej

mają zaszczyt zaprosić na

XIV Konferencję Naukową Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

„Ochrona osób i obiektów we współczesnych konfliktach zbrojnych”

która odbędzie się 9 czerwca 2022 roku

na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Pierwsze dekady XXI wieku zapisały nowe karty na geopolitycznej mapie historii konfliktów zbrojnych. Towarzyszące im globalne kryzysy humanitarne stały się wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej, rodząc pytanie o rolę instrumentów prawnych w sytuacjach, w których dochodzi do naruszeń standardów prawa humanitarnego. Mając na uwadze znaczenie próby, której poddawane zostają współcześnie regulacje międzynarodowe, organizatorzy konferencji zapraszają Państwa do podjęcia debaty, której kierunek wyznacza kluczowe dla społeczności międzynarodowej zagadnienie ochrony osób i obiektów we współczesnych konfliktach zbrojnych.

Osoby zainteresowane wystąpieniem podczas konferencji zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów do dnia 10 maja 2022. Nasze zaproszenie kierujemy zarówno do teoretyków jak i praktyków, zajmujących się stosowaniem norm prawa humanitarnego. Udział w XIV Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają prawo do zmiany formy konferencji ze stacjonarnej na zdalną za pośrednictwem MS Teams.

Termin przyjmowania zgłoszeń referatów:

10 maja 2022 roku

Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem formularza lub na adres poczty elektronicznej

konferencja.mph@gmail.com

XIV KN MPH

Załącznik Rozmiar
kph-xiv.pdf 634.67 KB

Data publikacji: wtorek, 14. Kwiecień 2015 - 14:28; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: piątek, 15. Kwiecień 2022 - 00:40; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła