Prawo

Prawo

prawo

Marzy Ci się toga? A może upatrujesz przyszłości w alternatywnych drogach rozwoju zawodowego, w tym w biznesie? Prawo zdecydowanie otwiera wiele możliwości. Dobrze jest wyjść z uniwersytetu z solidną, konkretną i przede wszystkim – przydatną – wiedzą, a jednocześnie wszechstronnymi umiejętnościami i kompetencjami miękkimi pozostawiającymi szeroką gamę możliwości dalszego rozwoju.

Studia umożliwiają podjęcie aplikacji: sędziowskiej, adwokackiej, radcowskiej, prokuratorskiej, notarialnej czy referendarskiej, ale również rozpoczęcie kariery zawodowej w dyplomacji czy korpusie służby cywilnej.

 

KRYTERIA I PROCEDURA REKRUTACJI

Kryteria kwalifikacyjne: konkurs świadectw dojrzałości

przedmiot

mnożnik przedmiotu

język polski

0,35

język obcy nowożytny

0,35

jeden przedmiot do wyboru spośród: historia, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, WOS

0,3

Szczegóły:

>> Studia stacjonarne (link: https://ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20212022/prawo-stacjonarne-jednolite_magisterskie)

>> Studia wieczorowe (link: https://prawo.ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20212022/prawo-niestacjonarne_-_wieczorowe-jednolite_magisterskie)

>> Studia zaoczne (link: https://prawo.ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20212022/prawo-niestacjonarne_-_zaoczne-jednolite_magisterskie)

 

ATUTY KIERUNKU

 • Nowatorski. Jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy reformę studiów prawniczych w odpowiedzi na zmieniające się realia rynkowe
  i dynamiczny rozwój nowych dziedzin prawa, co zaowocowało wzrostem poziomu zdawalności na aplikacje prawnicze. Przez pierwsze 7 semestrów studenci biorą udział w zajęciach obligatoryjnych, a przez następne 3 semestry mają możliwość samodzielnego kształtowania własnej ścieżki edukacyjnej poprzez wybór jednej z czterech specjalizacji głównych. Nowatorski w skali kraju ma forma i tryb pisania pracy magisterskiej – studenci samodzielnie rozwiązują w formie ekspertyzy, glosy, artykułu, czy też opinii prawnej konkretny zadany problem.
 • Specjalistyczny. Dzięki wyborowi specjalizacji głównych
  i dodatkowych studenci naszego wydziału mają okazję zdobyć pogłębioną wiedzę w niszowych obszarach prawa krajowego
  i międzynarodowego, takich jak międzynarodowe prawo handlowe, prawo ochrony konkurencji, prawo przemysłowe, dostęp do informacji publicznej oraz ochrona danych osobowych, czy też międzynarodowe prawo procesowe.
 • Praktyczny. Nasi studenci mają okazję uczestniczyć w zajęciach
  o profilu praktycznym – począwszy od warsztatów pisania pism procesowych aż po wykłady specjalistyczne związane ze szczególnymi trybami i procedurami postępowania.
 • Uniwersalny. Mawia się, że specjalista od wszystkiego to żaden specjalista… Jednak w dzisiejszych czasach dobrego eksperta wyróżnia nie tylko doskonała znajomość swojej dziedziny, ale także umiejętność horyzontalnego spojrzenia na system prawa i świadomość innych aspektów otoczenia prawnego.
 • Globalny. Koncentrujemy się nie tylko na prawie krajowym, ale także międzynarodowym i europejskim. Dlatego przed naszymi studentami otwarte są również ścieżki rozwoju zawodowego za granicą oraz w obszarze międzynarodowego obrotu prawnego.
   

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Ukończenie studiów z tytułem zawodowym magistra prawa uprawnia
do ubiegania się o przyjęcie na wszystkie aplikacje przygotowujące
do wykonywania zawodów prawniczych: sędziego, prokuratora, radcy prawnego, adwokata, notariusza i komornika.

Absolwenci kierunku mogą jednak z powodzeniem realizować się również w roli prawników korporacyjnych, ekspertów w instytucjach consultingowych i doradczych czy też państwowych instytucjach ochrony prawa (np. Urząd Ochrony Danych Osobowych, Urząd Ochrony Konkurencji
i Konsumentów, Rzecznik Finansowy, Rzecznik Praw Obywatelskich).

Prawnicy są pożądanymi kandydatami na członków korpusu dyplomatycznego, wysoko wykwalifikowanych urzędników w strukturach krajowych i europejskich oraz specjalistów zatrudnionych w instytucjach uczestniczących w procesie tworzenia i stosowania prawa.

 

DLA KOGO?

Naszą ofertę kierujemy nie tylko do osób, które wybierają się na zawodowe aplikacje prawnicze, ale również tych, którzy poszukują wszechstronnego wykształcenia otwierającego wiele możliwości zawodowych – np. w biznesie, polityce, czy sektorze pozarządowym. W studiowaniu prawa na pewno pomogą logiczne myślenie i chęć nieustannego poszerzania horyzontów.

Z uwagi na szeroki wybór specjalizacji, zajęć fakultatywnych
i możliwości dodatkowego rozwoju odnajdą się u nas osoby o różnych predyspozycjach i talentach – nieważne czy masz duszę artysty, czy raczej ścisły umysł – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

PROGRAM STUDIÓW

Jeśli interesuje Cię, jakie przedmioty wykładane są na studiach, zapoznaj się z ich programem pod linkami:

1)    Prawo stacjonarne

https://prawo.ug.edu.pl/sites/prawo.ug.edu.pl/files/_nodes/strona/87127/files/prawo-jednolite_stacjonarne_plan_studiow-2020-2021.pdf

2)     Prawo niestacjonarne (zaoczne)

https://prawo.ug.edu.pl/sites/prawo.ug.edu.pl/files/_nodes/strona/87127/files/prawo-jednolite_niestacjonarne_plan_studiow-2020-2021.pdf

3)     Prawo niestacjonarne (wieczorowe)

https://prawo.ug.edu.pl/sites/prawo.ug.edu.pl/files/_nodes/strona/87127/files/prawo-jednolite_niestacjonarne-wieczorowe_plan_studiow-2020-2021.pdf

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 11. luty 2014 - 13:35; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: piątek, 30. Kwiecień 2021 - 14:45; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła