Marzy Ci się toga? A może upatrujesz przyszłości w alternatywnych drogach rozwoju zawodowego, w tym w biznesie? Prawo zdecydowanie otwiera wiele możliwości. Dobrze jest wyjść z uniwersytetu z solidną, konkretną i przede wszystkim – przydatną – wiedzą, a jednocześnie wszechstronnymi umiejętnościami i kompetencjami miękkimi pozostawiającymi szeroką gamę możliwości dalszego rozwoju.
Studia umożliwiają podjęcie aplikacji: sędziowskiej, adwokackiej, radcowskiej, prokuratorskiej, notarialnej czy referendarskiej, ale również rozpoczęcie kariery zawodowej w dyplomacji czy korpusie służby cywilnej.
Kryteria kwalifikacyjne: konkurs świadectw dojrzałości |
|
przedmiot |
mnożnik przedmiotu |
język polski |
0,35 |
język obcy nowożytny |
0,35 |
jeden przedmiot do wyboru spośród: historia, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, WOS |
0,3 |
Szczegóły: >> Studia stacjonarne (link: https://ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20212022/prawo-stacjonarne-jednolite_magisterskie) >> Studia wieczorowe (link: https://prawo.ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20212022/praw...) >> Studia zaoczne (link: https://prawo.ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20212022/praw...) |
Ukończenie studiów z tytułem zawodowym magistra prawa uprawnia
do ubiegania się o przyjęcie na wszystkie aplikacje przygotowujące
do wykonywania zawodów prawniczych: sędziego, prokuratora, radcy prawnego, adwokata, notariusza i komornika.
Absolwenci kierunku mogą jednak z powodzeniem realizować się również w roli prawników korporacyjnych, ekspertów w instytucjach consultingowych i doradczych czy też państwowych instytucjach ochrony prawa (np. Urząd Ochrony Danych Osobowych, Urząd Ochrony Konkurencji
i Konsumentów, Rzecznik Finansowy, Rzecznik Praw Obywatelskich).
Prawnicy są pożądanymi kandydatami na członków korpusu dyplomatycznego, wysoko wykwalifikowanych urzędników w strukturach krajowych i europejskich oraz specjalistów zatrudnionych w instytucjach uczestniczących w procesie tworzenia i stosowania prawa.
Naszą ofertę kierujemy nie tylko do osób, które wybierają się na zawodowe aplikacje prawnicze, ale również tych, którzy poszukują wszechstronnego wykształcenia otwierającego wiele możliwości zawodowych – np. w biznesie, polityce, czy sektorze pozarządowym. W studiowaniu prawa na pewno pomogą logiczne myślenie i chęć nieustannego poszerzania horyzontów.
Z uwagi na szeroki wybór specjalizacji, zajęć fakultatywnych
i możliwości dodatkowego rozwoju odnajdą się u nas osoby o różnych predyspozycjach i talentach – nieważne czy masz duszę artysty, czy raczej ścisły umysł – na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Jeśli interesuje Cię, jakie przedmioty wykładane są na studiach, zapoznaj się z ich programem pod linkami:
1) Prawo stacjonarne
2) Prawo niestacjonarne (zaoczne)
3) Prawo niestacjonarne (wieczorowe)